გაკვეთილის გეგმა

გაკვეთილის მთავარი თემა
პროფესიები.კონსტრუქციები მოქმედებითი ბრუნვის გამოყენებით.


სწავლების საფეხური                                                                                                                            
II

მოსწავლეთა პროფილი
32  მოსწaვლე
აკვეთილის მნიშვნელობა|აქტუალობა
დაეხმარება მოსწავლეებს  მომავალში პროფესიის არჩევაში.ხელს შეუწყობს მეტყველების უნარ-ჩვევების განვითარებას.
გაკვეთილის მიზანი და შედეგები
მოსწავლეები   სათანადოდ გამოიყენებენ ახალ ლექსიკურ ერთეულებს,დაიცავენ სინტაქსურ მიმართებებს მარტივ ენობრივ კონსტრუქციებში,მონაწილეობას მიიღებენ სიმულაციურ სიტუაციებში.
წინასწარი ცოდნა
კითხვა,წერა,არსებითი სახელი,ზმნა.
შეფასების საგანი და პროცედურები
ჩართულობა,ახალი ლექსიკური ერთეულების  მეტყველებაში  გამოყენება,რუსული ენისთვის დამახასიათებელი ინტონაციის, წარმოთქმის ნორმების დაცვა .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
aსწავლო მასალა და                                                                                                                                              ტექნ იკური რესურსები
სახელმძღვანელო,სურათები,დაფა,ცარცი,რვეული.
გაკვეთილის მსვლელობა
I. მისალმება,საორგანიზაციო საკითხები. (5 წთ)
  .საშინაო დავალების   შემოწმება. (10 წთ.)

II .გონებრივი იერიში.მოსწავლეები იხსენებენ პროფესიებთან დაკავშირებულ ლექსიკას (25წთ.)
    àპრეზენტაციით ვაწვდით შესასრულებელ სამუშაოს :  მოსწავლეებმა უნდა შეურჩიონ სურათებს შესაბამისი პროფესიის                                                                                                                                             აღმნიშვნელი   სიტყვები;
     àშეაერთონ  პროფესიის დასახელებები   იმასთან,თუ  რას აკეთებს ა   ამ პროფესიის ადამიანი; სად მუშაობს.
   à მოსწავლეები აკვირდებიან არსებითი სახელის მოქმედებითი ბბრუნვიან ენობრივ  მოდელს;
    àდიალოგი :მოსწავლეები მონაწილეობენ ინტერაქციაში, სათანადოდ იყენებენ გაკვეთილზე ნასწავლ მოქმედებითი ბრუნვის ენობრივ ფორმებს.

III შეფასება: განმავითარებელი შეფასება მოცემული კრიტერიუმების მიხედვით.(5 წთ.)
      1.გაკვეთილზე დამუშავებული გრამატიკული მოდელების გმოყენება.
      2.ინტონაციის,მახვილის დაცვა. სწორი წარმოთქმა,ინტერაქციაში მონაწილეობა.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                
                                                                            
 

No comments:

Post a Comment